Zabalte si na dovolenou k moři! Víme, co vám nesmí chybět

Zabalte si na dovolenou k moři! Víme, co vám nesmí chybět

Čeká vás vysněná dovolená u moře, ale nevíte, co si zabalit? Stačí vám jedny boty a jdna kabelka? Ani náhodou! Hlavně se nenechte zviklat svou drahou polovičkou, která vám několikrát zopakuje, že nejedete na módní přehlídku a nemusíte se zbytečně „čančat“!

Jak si zabalit?

Důležité je nenaházet do kufru oblečení a doplňky jen tak ledabyle. Nejprve si zabalte boty, které raději umístěte do igelitových sáčků, aby vám podpatky nebo přezky nepotrhaly oblečení. Na dno kufru patří také knížky a další těžší nezbytnosti. Dále pokračují ručníky, džíny, šortky a všechny kousky oblečení, které se nemačkají. Halenky, šaty, tílka a tuniky rolujte do válečků, aby se nezmačkaly. Když přijedete na dovolenou, jemné kousky vyvěste na ramínko. Volná místa v kufru vyplňte spodním prádlem a plavkami. Až úplně nahoru přijdou kabelky a šperky. Pamatujte na to, že kufr by neměl být poloprázdný, aby v něm během cesty oblečení „nelétalo“, ale ani nacpaný k prasknutí, abyste do něj mohla cestou zpět pohodlně sbalit suvenýry.

Balte s rozvahou

Jednotlivé kousky oblečení si nejprve připravte vedle kufru. Ideální je vybírat neutrální oblečení a doplňky, které se jednoduše kombinují mezi sebou. U každého kousku se zamyslete, jestli ho skutečně potřebujete a unosíte. Neměly by vám chybět jedny slušné šaty a druhé přes plavky, jednobarevná trička a lehký svetřík.

Na klasickou letní dovolenou u moře by vám měly stačit tři páry bot. Jedny plátěné tenisky na delší procházky, plážové žabky nebo sandálky a vzdušné balerínky nebo sandálky na klínu na večer.

Co se týče kabelek, tři vám také postačí. Jednu větší kabelku si s sebou můžete vzít do letadla jako příruční zavazadlo. Neobejdete se ani bez praktické cross body kabelky, díky které budete mít peníze a doklady stále v bezpečí. Neměla byste zapomenout ani na plážovku, do které dáte časopisy, knížku, pití a opalovací krém.

 

VES3cdb9e_profimedia_0081710632