Jak vybrat plesovou kabelku - psaníčko

Jak vybrat plesovou kabelku - psaníčko

Plesová sezóna je tu: Jakou plesovou kabelku zvolit?

Dlouhé zimní období tradičně zpříjemňuje sezóna třpytících se šperků, dlouhých luxusních rób a gentlemanů v oblecích. Ano, plesová sezóna je zase tady. Ať už se chystáte na jeden výjimečný večer anebo plánujete vyrazit hned na několik takových událostí, poradíme vám, jak vybrat tu pravou plesovou kabelku neboli psaníčko.

Na kolik plesů se chystáte?

Plesová kabelkaNež se pustíte do vybírání psaníčka, ujasněte si, na kolik společenských událostí se tuto sezónu chystáte. A především – jaké šaty si budete na jednotlivé události oblékat.

Pokud vás čeká jedna výjimečná událost, pro kterou máte speciálně vybrané šaty, máte při výběru plesové kabelky hned několik možností:

  1. Kabelku můžete sladit s barvou šatů. Tón v tónu vždy dělá dobrý dojem. Pozor si dejte jen na správně zvolený barevný odstín.

  2. Sladit ji s doplňky. Chystáte se své šaty podtrhnout stříbrnými, zlatými nebo bronzovými doplňky? Slaďte s nimi i svou kabelku. Kombinace jednobarevných šatů a metalických doplňků působí vysoce luxusně a zaručeně vás na plese nikdo nepřehlédne.
  3. Stříbrné psaníčko KV11Být odvážná a zkusit plesovou kabelku pojmout jako kontrastní prvek. Pozor – funguje v případě, že máte šaty neutrální barvy. Nechcete přeci vypadat jako papoušek!

Chystáte se vyrazit hned na několik událostí a ještě si nejste jistá, jaké šaty obléknete? Vsaďte na neutrální plesovou kabelku v univerzálním provedení. Zvolit můžete tradiční elegantní černou variantu, případně zlatou nebo stříbrnou – v závislosti na tom, zda nosíte spíše zlaté nebo stříbrné šperky.

Černá plesová kabelkaTip: Dejte si pozor na míchání metalických odstínů. Zlaté psaníčko a stříbrné šperky (nebo obráceně) neudělají ten správný dojem. Pokud si tedy plánujete pořídit jen jeden kousek, pečlivě si volbu rozmyslete.

 

Rada na závěr: Pokud patříte k ostříleným návštěvnicím plesů, jistě víte, že nejpraktičtější je mít v zásobě tři univerzální psaníčka – černé, zlaté a stříbrné.